Založit webové stránky nebo eShop

Sbor dobrovolných hasičů Lanškroun

Jednotka PO

Jednotka sboru dobrovolných hasičů obce Lanškroun

  Jednotka je v plošném pokrytí okresu Ústí n. Orlicí zařazena do kategorie JPO II., což pro nás znamená závazek výjezdu jednotky do 5minut od vyhlášení poplachu Krajským informačním a operačním střediskem v kteroukoliv denní i noční hodinu.

  Jednotka má 18 členů, z toho:

    1 Velitel jednotky
    4 Velitelé družstev
    6 Strojníků
    7 Hasičů
 

Členové jednotky drží každý den hotovost v počtu 4 lidí a to ve složení: strojník, velitel družstva a dva hasiči. V případě vzniku větší nebo další události se povolávají posily.

 Jednotka disponuje cisternovou stříkačkou CAS20-S2R (3400 litrů voda/210 litrů pěnidlo) postavenou na podvozku TATRA T815 (TerrNo.1), kterou vyrobila firma THT s.r.o Polička, kterou v roce 2007 pořídilo město Lanškroun.
V roce 2008 město Lanškroun dovybavilo Tatru o lanový naviják s tažnou silou 5,5 tuny, elektrocentrálu Honda s výkonem 7kW a pneumatickým osvětlovacím stožárem s elektricky dálkově ovládanou reflektorovou hlavicí 4 x 500W. Vozidlo je vybaveno motorovou pilou Husguarna 55, lezeckou výbavou, přetlakovým ventilátorem, plovoucím čerpadlem a dalšími hračičkami.

 

 

Dále vlastníme 9 místný dopravní automobil FORD Transit vč. dvounápravového přívěsného vozíku, které v roce 2013 pořídilo město Lanškroun za podpory Pardubického kraje.Dle potřeby a povahy události vyjíždíme s cisternovou stříkačkou CAS32 (8200 litrů voda/800 litrů pěnidlo) na podvozku T815, a s dopravním automobilem DA12 na podvozku Avia, obě v majetku HZS Pardubického kraje.